Teie nimi *

Teie e-post *

Teie telefoninumber

Katastrinumber või kinnistu tunnus *

Lisainformatsioon (näiteks hinnasoov)

Ostame kõrgete ja konkurentsivõimeliste hindadega põllumaad Harju- , Järva-, Lääne- ja Ida-Viru-, Jõgeva-, Viljandi-, Pärnu-, Saare-, Hiiu-, Rapla-, Tartu- , Võru- või Põlva maakonnas. Meie eesmärk on osta maad otse omanikult teravilja- ja loomakasvatuslikul eesmärgil. Meie ettevõte aitab majandada ligi 50-pealist Herefordi veisekarja Viljandimaal ning ligi 1500 ha suurust teraviljakasvatust. Tunneme huvi ka heina- ja rohumaadest ning võsastunud põllumaadest, mille põllumajanduslik väärtus on võimalik taastada. Esita oma müügipakkumine kasutades hinnapäringut– garanteerime kiire vastuse ja väärilise hinna!

Miks müüa oma põllumaad?

  • Ebastabiilne turg

Põllumaa hinnad on 10 aastaga tõusnud ligi neli korda. Üks põhjus kiireks tõusuks oli Eesti liitumine Euroopa Liiduga 2004.a, mille järgselt hakkasid põllumajandustootjad saama toetusi. Toetused võimaldasid tootjatel varasemaga võrreldes oluliselt kiiremini laieneda ning investeerida ka kõige tähtsamasse – maasse. Tihenevas konkurentsis hakkasid kerkima ka maahinnad. Kõrghetk saabus 2013. a kui ÜPT (Ühtne pindalatoetus) oli üle 114€/ha ning põllumaa hind kerkis teatud piirkondades lausa 4600€/ha. Kõrge tootlusega valdkond meelitas ligi uusi tootjaid ning Euroopas hakkas tekkima põllumajandussaaduste ületootlus, millele andsid tõuke ka Venemaa poolsed sanktsioonid, mis takistasid Euroopa põllumajandussaaduste eksporti Ida suunal. Ületootlus tähendas automaatselt ka põllumajandussaaduste hindade langemist. Lisaks saaduste hinna langemisele langevad Eesti maaelu arengukava (MAK) 2014–2020 järgi tulevikus ka ühtsed pindalatoetused. Kõik see mõjutab edaspidi ka maa hinda. Parem müüa kohe ja hea hinnaga kui hiljem ja olematu hinnaga!

  • Ise majandamine on keeruline

Põllumaa harimine omal käel on aeganõudev ja komplitseeritud protsess. Kui maaomanik soovib ise oma maad harida on selleks vaja vajalikke seadmeid ja tehnikat, mille ülalpidamine ja soetamine on kulukas. Samuti eeldab see põhjalikke teadmisi valdkonnast, organiseerimist, energiat ja aega. Meil on selleks kõik vajalik olemas ning kuna meie töömahud on suured, siis kehtivad meile ka kõrgemad kokkuostu hinnad.

  • Madal tootlikus

Põllumaa väljarentimine tootjale ei ole piisavalt tasuv investeering. Kui maaomanik otsustab oma põllumaa väljarentida, tuleb arvestada rendihindadega mis ulatuvad tulevikus maksimaalselt kuni 100€/ha, millest tuleb ära tasuda ka tulu-ja maamaks. Näiteks kui Teil on põllumaa mis on 4ha suur ja on tänasel hetkel väärt 10000€ teenite Te aastas 300€ kasumit. Kui hoiustada maa eest müüdav summa tähtajalisele hoiusele (näiteks 6% aastas, mida pakuvad mitmed hoiu-laenuühistud) oleks kasum 600€.

Kas tead kui palju on väärt sinu põllumaa? Küsi meie hinnapakkumist ja saad teada!

Teie nimi *

Teie e-post *

Teie telefoninumber

Katastrinumber või kinnistu tunnus *

Lisainformatsioon (näiteks hinnasoov)

info@eestimaavara.ee (+372) 55 66 5666 (+372) 600 80 55